Cillt Lekelerine B3 Vitamini

B3 vitamini yani diğer adıyla niyasin cilkt bakımında sık şekilde kullanılan ve iyi sonuçlar alınabilen bir vitamindir. Kırışıklıklar, cilt lekesi, sivilce, güneş sonrası bakım, sedef ve egzama gibi durumlarda kullanılmasında sakınca olmayan faydalı vitamindir.

Cillt Lekelerine B3 VitaminiB3 vitamini cilt lekelerinin azaltılmasında ve yeni cilt lekelerinin ortaya çıkmasını engellemekte kullanılan, çok ciddi sonuçların alındığı vitamindir. Oluşan cilt lekeleri üzerinde c vitamini ile kombine edilerek kullanılması sonucunda, olumlu yönden daha fazla sonuçlar elde edilmektedir. Oluşan cilt lekelerinde azaltıcı bir etken olduğu bilinmektedir. Güneşe maruz kalınma sonrasında cilde uygulanacak b3 vitamini cildin yaşlanmasını ve leke oluşumunu önler. Yüzde 3 oranındaki b3 vitamini çözeltisi cilt üzerine 2 günde bir uygulanarak, c vitaminli yağ ve a vitaminli yağlar ile karışım yapıldığında daha fazla etkisini gösterir. Ancak burada yağların uygulanma süresinin 2 günde bir olmasına dikkat ediniz. Fakat burada suda çözülebilme özelliği olan c vitaminini yüzde 5 gibi bir oranda cilt üzerine her akşam uygulanabilir. B3 vitamini piyasa içerisinde mucizevi krem adı altında satılmakta olan ürünlerden daha etkilidir.

Çiler İçin Alfa Arbutin

Piyasa içerisinde yer alan birden fazla ürünler cildin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu ürünler içerisinde en fazla başarı oranı yakalanan ürünler ise doğan bileşenleri içermekte olan ürünlerdir. Alfa Arbutin serumu ciltte doğal görünümü kazanması için yardımcı olmaktadır. Alfa arbutin içermiş olduğu limon suyu, dut ve ayı üzümünün özleri ile doğal görünümde etki sağlar. Burada içermiş olduğu doğal bileşenleri sayesinde cildinizin nemli ve taze kalmasını sağlamaktadır. Alfa arbutin serumu diğer yandan cilt bakımından öneme sahip, emblika yağlarından meydana gelir. Cildin daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayarak farklı yöntemlerde iyileşmeye yardımcı olmaktadır. Bu yöntemlerin bazılarında ağartma maddeleri kullanılmaktadır. Birden fazla kişi ağartma maddeleri kullanmış olsa da, cilt üzerinde leke bırakmasından ötürü sonradan tercih etmemeye başlamıştır. Burada kullanılmakta olan ağartma maddeleri cildinize zarar verebilen kimyasal maddelerden oluşmaktadır.

Alfa arbutin serumu yüzümüzde oluşan çillerden de kolay şekilde kurtulmamıza yardımcı olur. Yüz üzerine uygulanması temizlenme işlemi görülene kadar devam edilmelidir. Cildin temizlenmesinde ve beyazlatılmasında çok etkili olmasından dolayı dünyanın dört bir tarafında kullanılmaktadır.

Çiller daha sık şekilde açık tenli insanlar üzerinde görülür. Baskın şekilde yoğun melanin oluşan kümeler bütünü çildir. Alfa arbutin melanosit aktivitesine engel olacağı için, çillerin ve izlerin oluşmasına engel olur. Cilt üzerinde daha yumuşak bir doku kazanmasını sağlayıp gençleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.