Cilt Lekesine Ne iyi Gelir ?

Öncelikle bu soruya yanıt bulmadan önce, ilk bilinmesi gereken şey cilt sağlığını korumak için uzun süre güneş altında bulunmamak gereklidir. Uzun süre kalmak zorunda kalıyorsanız da, yüksek koruma içeren güneşten koruyucu kremler kullanmalısınız. Eğer ki bazı durumlardan ötürü cilt üzerinde güneşten etkilenerek ciltlerde lekelenme meydana gelmiş ise, sonucu fazla şekilde etkili olan yöntemden sizlere bahsedeceğiz.

Porselen Kalitesinde Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Cilt Lekesine Ne iyi GelirBir tatlı kaşığı mısır unu, bir tatlı kaşığı kil, bir çay kaşığı kadar el kremini su yardımı ile boza kıvamını alacak şekilde karışım yapıyoruz. Cildimizin temiz olmasına dikkat edilecek şekilde sürme işlemini gerçekleştiriyoruz. Cilt kuruyana kadar bekleme işlemini yapılır. Daha sonrasında cilt kurumasının ardından, geriye kalan maskemizi elimize alarak yüzümüzdeki maskeyi çıkarma işleminde kullanıyoruz. Burada cildin fazla şekilde hırpalanmamasına da dikkat ediyoruz.

Yumurta Akı Maskesi

Elde edilecek bir yumurta akı içerisinde limon kabuğunu ince şekilde rendeliyoruz. Krem kıvamını alana kadar da karıştırmaya devam ediyoruz. Gerek görülmesi taktirde biraz daha limon kabuğu rendesinden ilave ederek karıştırmaya devam ediyoruz. Bu hazırlanan karışımı ise daha sonrasında banyodan çıktıktan sonra iyice yedirerek sürüyoruz.

Domates Maskesi

1 çay kaşığı limon suyu, 1 adet doğanmış domates, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini bir kap içerisine alarak karıştırıyoruz. Karıştırma işleminin ardından blendırdan geçiriyoruz. Yüz üzerinde belirgin hale gelmiş olan lekelerin üzerine uyguluyoruz. Burada uygulanan bu karışımın ince bir tabaka olmasına dikkat ediyoruz. 10 dakika kadar bekleme işleminin ardından, ılık su yardımı ile bu uyguladığımız alanı yıkıyoruz.

Cilt Lekeleri için Bitki Yağı Karışımı

Elde edilen 50 gram deniz yosununu 250 ml su içerisinde beş dakika süre kadar kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra üzerine yasemin çiçeği ilave ediliyoruz. Daha sonrasında ise içerisine az miktarda olacak şekilde limon suyunu damlatarak, karışım yapıyoruz. Karışımı daha sonra gece lekeler üzerine uyguladıktan sonra 30 dakika kadar bekleterek yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.