Göz Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Hemen hepimizin göz bakımı ile ilgili problemleri vardır. Gözaltı torbaları, morluklar, şişkinlikler, kırışıklıklar gibi can sıkıcı sorunlarla karşılaşırız. Bu tür problemler yalnızca yaş ilerlemesinden kaynaklı meydana gelmez çoğu zaman sıkıntı, stres hatta yanlış makyaj malzemesi kullanımlarından da oluşabiliyor. Eminiz ki bunlar için birçok göz bakımı kremleri jeller kullandınız belki de faydasını göremediniz ya da anlık bir etkiyle karşılaştınız. Çoğu zaman göz bakımı kremleri böyledir kullanımı bıraktığınız gibi rahatsızlığınız başa sarar bu yüzden size evde kendinizin kolaylıkla hazırlaya bileceği çözümler sunacağız.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Göz Bakımı İçin Yapılması GerekenlerGöz çevreniz ve kaz ayağı diye tabir edilen bölgelerde kırışıklıklarınız var ise gülerken bile hemen göze batıyorsa kırışıklıklarınız hemen bir aktara uğrayıp bu ürünü almalısınız. Cilt kırışıklıkları için etkili bir yöntemdir. Bu almış olduğunuz ürünü kolaylıkla uygulayabileceğiniz 2 yüzük parmağınıza ikişer damla dökerek kırışıklıklarınızın olduğu bölgeye uygulayın. Cildiniz bu yağı emene kadar küçük küçük daireler çizerek kırışıklıkların üzerine iyice sürün. Bu yöntemi uyumadan bir kaç saat önceden makyajdan arınmış temiz cildinize uygulayın ve ardından herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. Her geçen gün uyandığınızda cildinizdeki görünümden fazlasıyla memnun kalacaksınız.

Buğday Yağı

Göz altınızda ki torbalardan ve koyu renkli lekelerden şikayetçiyseniz buyurun size çözümü. Tabi ki aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz bir ürün olup son kullanma tarihide önemli bir unsurdur. Buğday yağını göz çevrenize hatta tüm göz çevrenize gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Tıpkı kayısı çekirdeğini sürdüğümüz şekilde deneyebilirsiniz. Önemle yaklaşmanız gereken bir durum olan yüzük parmaklarıyla uygulamak. Çünkü yüzük parmakları diğer parmaklarımıza istinaden daha yumuşaktır bu yüzden onunla uygularsanız bu ürünleri istem dışı olacak bir baskı bile zarar vermeyecekti cildinize. Elimizdeki en ayarlı parmaklarımız onlardır.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KOYU HALKALAR

Genellikle uykusuzluk, sağlıksız diyet ve stres kaynaklı meydana gelirler. Eğer siz yüzünüze gereken bakımı ve özeni göstermezseniz gözleriniz kolaylıkla donuk ve cansız bir hale dönüşür. Bu tarz durumlar yaş ilerledikçe daha çok görülmeye başlanır. Önceliğiniz buna yol açan durumlardan gözaltlarınız korumak daha sonrası için size denenmiş gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün tavsiye ediyoruz.

Hint (Kastor) Yağı

Göz altında ki oluşmuş koyu renk halkaların, kuruluk, kaşıntı egzema, sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde mucizevi bir üründür.
Cildinize yararlarını saymakla bitmez ama başlıca faydaları şunlardır;
Çok önemli derece de nemlendirici etkisine sahiptir.
Deride ki bütün zararlı ve kirli maddeleri yüzünüzden arındırır, temiz ve taze bir görünüm oluşturur.
Cildin elastik ve kollejan sentezini artırır.
Serbest radikallerden cildi uzak tutar.
Cildinizde ki anti bakteriyel ve mantar oluşumuna engel olur.
Cildinize canlılık, parlaklık ve daha genç bir görünüm katar.
Yukarıda saymış olduğumuz özellikler ile sizi göz altı morluklarından tamamen uzaklaştırmak adına çok iyi bir çözüm yoludur.

Nasıl kullanılır?

Birkaç damla parmaklarınıza dökün ve göz altınıza veya çevresini nazikçe uygulayın. Bunu gece uyumadan öncede sürebilirsiniz. Cildiniz bu yağı emene kadar uygularsanız gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz. Her gece yatmadan önce bunu kullanmaya özen gösterin bu sayede başarılı sonuçlar elde edeceksiniz aksi takdirde arada bir kullanmak istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olamaz.
Göz altı morlukları için sadece hint yağı kullanarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz ama daha canlı ve güzel bir göz çevresi için başka ürünlerle de karıştırıp kullanabilirsiniz.

Hint Yağı ve Süt

Malzemeler
1 çay kaşığı Hint yağı
1 çay kaşığı tam yağlı süt

Uygulama şekli
Normal küçük bir tabağın içine 2 malzemeyi alın ve iyice karıştırın. Bu karışımın bir birine iyice geçtiğinden emin olduktan sonra göz altınıza iyicene uygulayın. 1 saat kadar bekletin bu sürenin uzaması çok fark vermeyecekse zararlı değildir ana siz yine de 1 saat olmasına özen gösterin. Ardından ılık su ile yıkayın ve bu karışımı kesinlikle her gün 1 kere uygulayanız. Çünkü sütün içindeki laktik asit cilt tonunu dengeler ayrıca sağlıklı olan cildi ortaya çıkarmak için yüzde ki ölü tabakayı deriniz pullanarak dökecektir. Bu yüzden ancak bunu her gün sıklıkla tekrarlarsanız bu başarılı sonucu elde edebilirsiniz.

Hint Yağı ve Badem Yağı

Malzemeler
3 – 4 damla Hint yağı
3 – 4 damla Badem yağı

Uygulama şekli
Gece uyumadan önce olacak şekilde bu iki yağı birbirine karıştırın sürün. Yüzük parmaklarınızla uygulamaya dikkat edin.
Bu 2 yağı birbirine karıştırıp başka bir şişe veya kapta muhafaza edebilirsiniz. Badem yağı nemlendirici etkisi bıraktığı için deriyi yumuşak tutar. Bu yüzden her gece uygulamaya dikkat edin.

Hint Yağı ve Hindistan Cevizi

Nasıl kullanılır?
1 çay kaşığı hint yağı aynı miktarda da hindistan cevizi yağını karıştırın. 1 – 2 dakika masaj yapın ve yıkamayın 1 gece bekletin. İstediğiniz sonucu alana kadar her gece kullanabilirsiniz.
Faydaları
Her 2 yağda antioksidan özelliği taşır. Aynı zamanda doğal iltihaplanmalara ve buna sebebiyet veren maddelerden uzak tutar. Bu özelliğiyle deri altındaki damarlar ve kılcal damarlarda dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur.

ÖNERİLER
Kullanacağınız yağların gözlerinize kaçmamasına dakika edin sürerken gözünüze kaçacak olursa gözünüzü önce bir pamuk veya yumuşak bir bezle silin. Daha sonra ılık bir suyla yıkayın.

Başta da belirttiğimiz gibi göz çevrenize uygulama yaparken yüzük parmağınızı kullanın. Çünkü bu parmak diğerlerine oranla cildinize az baskı uygular.

Yağları yıkadıktan sonra hafif bir etkiyle kurutun ve daha sonra bir nemlendirici kullanın.

Eğer şu ana kadar Hint yağı kullanmadıysanız kolunuzun iç kısmına 1 – 2 damla damlatarak alerjinizin olup olmadığını veya hassasiyetinizi test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.