İnternet Reklamı Nedir

Çevrimiçi reklamcılık, internet içerisinde bulunan web sitesi trafiğini elde etmek (seo) ve elinde tutmakla doğru müşterilere pazarlama mesajları sunmak ve reklamı iletmek bir araç olarak kullanılmasını içeren bir pazarlama stratejisidir. İnternette reklam yapmak, benzersiz ve kullanışlı uygulamalarla pazarları tanımlamaya yöneliktir. internet reklamı vermenin avantajlarından en başında tek bir tuşla milyonlara ulaşabilmek gelmektedir.

İnternet Reklamı1990’ların başından bu yana, küçük ve büyük ölçekli kuruluşlar için bir standarda dönüşen çevrimiçi reklamcılığın büyümesinde üssel bir artış olmuştur.

Çevrimiçi reklamcılık, İnternet reklamcılığı veya Dijital Reklamcılık olarak da bilinir.

İnternet Reklamı Türleri Nelerdir?

1. Görüntülü Reklamlar

Çevrimiçi reklamın orijinal şekli, bunlar üçüncü taraf web sitelerinde görünen görsel reklamlardır (genellikle içeriğiniz veya hizmetinizle bir şekilde ilgili olanlar).

Görüntülü reklamlar, banner reklamların temel biçiminden gelişmiştir. Günümüzde, görüntülü reklamlar şu şekilde geliyor:
GIF – Bunlar, içeriğin çevresinde görünen temel banner veya kare reklamlardır.
Metinler – Bunlar, çevreleyen içeriğe uygun metin reklamlar oluşturmak için algoritmalar tarafından oluşturulan metin reklamlardır.
Kayan pankartlar – bunlar ekran boyunca hareket eder veya normal web sitesinin içeriğinin üzerinde kayar.

2. Sosyal Medya Reklamları

2015’te ABD’de Sosyal Medya ticareti 30 milyar dolardı. İnternete reklamı verme konusunun en basit yoludur. Sadece verimli değil, etkili bir pazarlama alanıdır. Görüntülü Reklamlara çok benzeyen Sosyal Medya reklamları, basit bir banner veya resimden otomatik oynatma videosuna kadar her şey olabilir. Sosyal medya reklamcılığı harika çünkü kitlenizi mükemmel bir şekilde hedefleyebilirsiniz. Örneğin, Facebook’un hedefleme seçenekleri yaş, bölge, ilgi alanları, eğitim geçmişi ve daha fazlasını içerir.

3. Yerli Reklamcılık

Yerel reklamlar, blog yayınlarının sonundaki sponsorlu listelerdir, Facebook yayınlarınızda görünür ve diğer Sosyal Medyalara gönderilir. Bu içerik parçaları, üzerinde göründükleri platforma entegre edilmiş ve kamufle edilmiştir. Yerel Reklamınızı Adblade, Adsonar, Outbrain ve Taboola gibi ağlarla tanıtabilir ve yayınlayabilirsiniz.

4. Video Reklamlar

YouTube reklamları, en popüler ve iyi bilinen video reklamları olsa da, aslında birkaç farklı biçim, tür ve içerik seçeneği vardır. Eğitim / bilgilendirme yoluna gidebilirsin. Ya da belki nasıl yapılır? Görsel bir hikaye oluşturarak görüntüleyenlerin duygusal dizelerini çekmeye çalışın. Markalama için idealdir, özellikle görsel olarak en iyi şekilde gösterilen bir ürün veya hizmetiniz varsa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.