Makyaj Nasıl Yapılır

Bayanların vazgeçilmezi olan makyaj, bayanların çekici olmaları, kendilerini iyi hissetmek, mutlu olmak için yaptıkları makyajı çoğu bayan, makyaj nasıl yapılır tam bilmemekte. Gelişi güzel yapılan makyajlar yüzü estetik ve kusursuz göstermekten daha çok yorgun ve yaşlı gösterir. Bu nedenle makyaj nasıl yapılır bilinmesi gereken en önemli konudur.

Makyaj Nasıl Yapılır

MakyajDoğru makyaj nasıl yapılır, bunun için ilk bilmeniz gereke cilt tipiniz ve yüz şeklinizdir. Yüz şeklinizi ve cilt tipinizi bilmiyorsanız, makyaj nasıl yapmanız gerektiğini bilseniz bile yapılan makyaj kusursuz durmaz. Cildi makyaja hazırlamak için öncelikle cilt temizlenmeli. Cildi temizledikten sonra mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Cilt bakımı olmadan makyaj olmaz! makyaj nasıl yapılır, makyaj yapmadan önce makyaj malzemelerini nasıl kullanılması gerektiği bilinmelidir. Göz altı kremlerini makyajdan önce kullanılmalı, çünkü; göz altları ciltten 3kat daha hassastır.

Makyaj Bazı: Tampon hareketlerle yüze sünger yada fırça ile uygulanır. Hafif kuruduktan sonra fondöten sürülür.

Fondöten : Fondöten temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalıdır. Bu nedenle ilk önce cildin temizlenmesi gerektir.  Tercih ettiğiniz fondöten renginin ten renginizden bir ton açık yada bir ton koyu olabilir, çok ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Cildinize sürdüğünüz fondöteni parmak uçları yada fondöten fırçası ile masaj yaparak sürülmelidir.

Pudra : Eğer Fondötenin üzerine kullanacaksanız, şeffaf renkli pudraları tercih etmelisiniz. Pudrayı tek başına sürülecekse ten rengine uygun bir pudra tercih edilmeli ya da büyük pudra fırçasıyla tabaka halinde sürülmelidir. Pudra alırken ipek pudra almaya özen gösterin.

Göz Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Göz makyajı nasıl yapılır: Makyajında gözler küçük ve büyük olarak değişmektedir. Gözleriniz büyük görünmesini istiyorsanız, kirpiklerin diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi çektikten sonra göz uçlarında az taşırmalısınız. Alt kirpiklere ince bir çizgi çekilip keskin çizgi dağıtılmalı.

Yakın gözler için makyaj nasıl yapılır; Gözlerinizin şakak tarafındaki uç kısımlarını daha koyu farlarla renklendirmek, gözleriniz birbirinden ayrı ise göz pınarlarının üst kısmı kaşa kadar biraz koyu bir farla gölgelendirmek yeterlidir.

Maskara: eğer gözlerinizi büyük ve çekici göstermek için siyah yada kahverengi maskara kullanılmalı. Maskara sürerken başı hafif şekilde yukarı kaldırıp sürmeniz yeterli olacaktır.

Allık: Yumuşak ve uzun tüylü allık fırçası kullanılmalı ve sık yıkanmalı. Allığınızın rengini ten renginize uygun pembemsi veya toprak rengi tonlarında olmalıdır. Gece makyajında allığın rengini biraz daha koyu tonlarda olabilir. Yuvarlar yüzü ince göstermek için allığı elmacık kemiklerininaltından şakaklar doğru sürmelisiniz. Köşeli yüzler, elmacık kemiklerin üzerine ve çene alt- yan sınırına sürermek yüzde daha yumuşak ifade sağlar.

Ruj: Dudak için makyaj nasıl yapılır, Eğer ince dudaklara dudakların bitimine kemik rengi ince bir çerçeve çizilmeli. Çerçeveyi çizdikten sonra hattın keskinliğini azaltmak için parmak uçlarıyla iyice dağıtılmalı. Daha dolgun dudaklar için açık renkli rujları kullanabilir. Dolgun dudaklara sahipseniz koyu renkte ruj kullanarak daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eyeline: Göz pınarından geriye doğru çekilen eyelineyı tek bir hareketle çizgi çizilmelidir.

Göz Farı: Koyu kullanılan farlar gözü küçük gösterir. Göz renginize uyanı değil size en yakışan rengi tercih etmelisiniz.

Dudak Kalemi: Dikkat edilmesi gereken tek şey kullanılacak ruj ile aynı renkte olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.