Makyaj Ürünleri

Günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından olan makyaj ürünleri makyaj yapmayı seven bayanların çantalarında mutlaka bulunan bir çok ürünlerdir. Çoğu insan güzel olmaktan ziyade makyaj ürünlerini kullanırken keyif alırlar.

Makyaj Ürünleri

Makyaj ÜrünleriMakyaj Ürünleri nasıl yapacağını, hangi ürünü hangi sıraya göre kullanacağını çoğu bayan için kafa karışıklığına neden olur. Makyaj ürünleri denildiğinde akla makyaj ile ilgi ürünler gelse de makyaj ürünleri içersinde parfüm ,deodorant, vücut spreyleri , nemlendiriciler de vardır. Makyaj ürünlerini seçerken yada kullanırken kusursuz bir cilt istiyorsanız ,kaliteli ve doğan makyaj ürünleri kullanmaya özen gösterin ancak, bunun için cilt tipinizi ve yüz şekliniz en önemli unsurdur, cilt tipinizi bilmiyorsanız alacağınız makyaj ürünleri istediğiniz sonucu vermeyebilir. Bunun için ilk öncelik yüz şeklinizi ve cilt tipin öğrenmek ve buna göre makyaj ürünleri kullanmak.

Makyaj Ürünleri Çeşitleri

Makyaj Bazı : Gözenekleri doldurup görünmezlik sağlamak, cildi yağlandırmak, nemlendirmek gibi birçok çeşitleri vardır. Temel amacı fondötenin pürüzsüz ve kalıcılığını sağlamak. Aldığınız bazların nemlendirici özelliği yoksa ilk önce nemlendirici kullanın.

Fondöten : Cilt kusurlarını kapatmaya, rengi eşitlemeye yardımcı olur. Likit, krem ve toz çeşitleri bulunur. Makyaj bazından sonra kullanılır.

Concealer (Kapatıcı) : Göz altı kapatıcısı olarak bilinse de, göz altı morlukları, cilt lekeleri, kızarıklık gibi sorunlu yerlere uygulanır.

Far Bazı : Yağlı göz kapaklarında farın dağılmasını ve bulaşmasını engeller. Göz kapaklarında farın kalıcı ve düzgün durmasını sağlar.

Far: Göz kapaklarına ve kirpik diplerine renklendirmek için sürülen ürün.

Göz Kalemi : Göz içine yada göz üstüne sürülen makyaj ürünüdür. Renk çeşitleri vardır ama en çok kullanılanı siyah rengidir. Göz kalemi fardan önce yada sonra kullanılabilir.

Eyelener

 Kirpik diplerine ve göz kapaklarına çekilen çizgiye , kuyruklu, kuyruksuz, yarım tam şeklinde ve Kirpik diplerini yoğunlaştırmak için kullanılmasına denir. Eyeline mutlaka fardan sonra kullanılmalıdır.

Pudra : Fondötenin üzerine veya tek başına fondöten yerine kullanılır.Renksiz pudralar fondöteni sabitlemek , parlamayı engellemek için kullanılır.

Kontür Pudrası : Gizlemek, inceltmek yada daha keskin göstermek istenilen bölgeye uygulanır.

Highlighter (Aydınlatıcı) : Yüzün yüksek kısımlarına sürülür amaç, kullanıldığı bölgeyi öne çıkartmak ve cilde parlaklık vererek ışıl ışıl görünüm sağlamak.

Bronzer ve Allık : Cildi renklendirmek için kullanılırlar. Bronzer elmacık kemiği altı, üstü, alın çevresi, alın ortası, çene üstü burun gibi yerlere bronzluk vermek için kullanılır. Allık ise yalnızca elmacık kemiği üzerine uygulanır.

Maskara : Maskara ve Rimel aynıdır. Kirpikleri renklendirmek, uzatmak ve dolgunluk göstermek için kullanılır.

Kaş Jeli, Kaş Kalemi, Far : Bu ürünlerin hepsi kaşa şekil ve renk vermek için kullanılır. Kaş kalemi; daha ince ve seyrek kaşlara renk vermek için kullanılan makyaj ürünüdür. Kaş kalemi ve far birlikte kullanıldığında daha doğal görünüm sağlar.

Dudak Bazı : Dudakları kusursuz yapmak ve rujun kalıcılığını artırmak için kullanılır.

Dudak Kalemi : Dudakların daha dolgun görünmesini sağlar.

Ruj : Renk seçenekleri geniş olduğu için çoğu zaman tek başına kullanıldığında bile yüze canlılık verir.

Lipgoss : Saydam ve parlaklık veren likit rujlar doğal göründüğü için en çok tercih edilenler arasındadır.

Kaş Maskarası : Gün içinde bozulan kaşları şekillendirmek için kullanılan şeffaf sabitleyicilerdir.

Makyaj ürünleri kullanırken makyaj fırçası kullanmaya özen gösterin. Makyaj fırçası istediğiniz kusursuz makyaj yapmanızda kolaylık sağlar, el ile yapılan makyaj cildinizi pürüzlü gösterir ve kullandığınız makyaj ürünün çoğu elinizde kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.