Olgun Yaştaki Bayanlar İçin İpuçları

Olgun yaştaki bayanlar, makyaj tekniklerinizde biraz değişim yapmanız, sizi çok daha genç ve alımlı gösterecektir. Fakat her şeyden önemlisi, gerçekten ama gerçekten parlamanızı sağlayacak birincil formül, kendinize duyduğunuz güvendir. Makyaj yapmaya yeni başlamış olsanız bile cesurca ve kendinize güvenerek giyinin. Unutmayın her halükarda muhteşemsiniz, neden olmayasınız?

Olgun Yaştaki Bayanlar İçin İpuçları

MakyajEn çekici kadın en çok kendine güven duyan kadındır!

Her zaman söylendiği gibi ‘’Yaşlanma, daima olmak istediğiniz kişiye dönüştüğünüz, olağanüstü bir süreçtir!’’ Süreci benimseyerek kucaklayın.

Şimdi sizin için bu makalemizde derlediğimiz kullanışlı olabilecek ipuçlarına geçelim

Siyah Maskara Kullanın

Daha kalın ve daha koyu kirpikler yaratmak için tasarlanan, siyah maskarayı kullanmak, gözlerinizi tamamlar. Üstelik gözlerinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlar

Rimel alırken kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz bir ürünü seçin. Kıvırma, hacim kazandırma veya uzatma sağlayan türde bir maskara seçin. Maskara uygulamasından önce kirpiklerinizi kıvırmayı ihmal etmeyin.

Göz kalemlerine EVET (Sıvı Eyeliner’a HAYIR)

Göz kapağınızın üzerinde çok ağır bir sıvı varmış gibi görünen sıvı eyeliner yerine, yumuşak bir kahverengi ya da boz kahverengi tonunda kalem eyeliner tercih edin. Maskaranızı, üst kirpik çizginizi zarif bir şekilde tanımlamak ve kirpiklerinizi sıkı bir şekilde hizalamak için, kullanın. Alt kirpik ve gözyaşı hattına dokunmamak iyi bir fikirdir. Çünkü onlara da çizgi çektiğiniz takdirde, gözleriniz küçük ve yorulmuş görünebilir.

Elmacık Kemiklerinizi Vurgulayın

Belirgin elmacık kemikleri yüzünüzün hatlarını yukarı doğru kaldırır ve gözlerinize dikkat çeker. Gün boyunca abartılı bir görünüm sergilememek için, bu alanı aydınlatırken elinizi çok hafif kullanmanızı öneriyoruz. Yapılması gereken sadece ince bir parıltı ile gurur verici bir görünüm elde etmektir. Birkaç saniye içinde günlük olarak yapabilirsiniz.

Makyaj Çıkarıcı Olarak Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Günün sonunda, makyajınızı nasıl çıkardığınız genel cilt sağlığınız açısından çok önemlidir. Hindistan cevizi yağı, en inatçı makyajı bile eritir. Aynı zamanda harika bir cilt temizleyicisi olarak da çalışır. Ayrıca cildiniz için de iyidir. Doğal bir nemlendirici olarak da görev yapar. Hindistan cevizi yağını, temizleyici olarak doğrudan yüzünüze uygulayın. Biraz bekletin ve ıslak bir bezle hafifçe silin. En son aşama olarak, düzenli kullandığınız temizleyiciniz ve su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Aynada parlayan, güzel teninizi görünce mutlu olacaksınız.

Unutulmaması Gereken Son Kural; Daha Az İle Daha Fazla Kazanırsınız.

Hanımlar sakın unutmayın, daha az malzeme kullanmak, daha iyi görünmenize yol açar. Çünkü kimse sıvalı bir yüzü sevmez. En iyi özelliklerinizi vurgulayın. Katmanların altına gizlenmenize hiç gerek yok. Güvenli bir şekilde makyajınızı uygulayın. Cildiniz olgunlaştıkça, uygulama tekniğinize dikkat etmelisiniz, çünkü yanlış bir adım, gereksiz yere, sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. (Çünkü yanlış yapılan makyaj bazen kırışıkları ve ince çizgileri vurgular. ) Yani makyajınızı olabildiğince basit ve temiz tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.